Pagal senouji ARIJU kalėnduorio 2018 metaas  kuova 21d saulee patekiejos prasėdies

Naujėjee EŽĖ metaa…..Metū spalva —balta.
1922; 1954; 1986; 2018 

 

Antrosios ciklo pusės pradžia. Skaičius 17 siejasi su Vandeniu. Tai Chvarnos, gerovės, nenusakomi, netikėti, laisvės metai. Chvarna – išsivadavimo iš vergovės simbolis, išėjimas iš uždaro rato. Šiais metais gali pilnutinai viskas apsiversti. Žmonės šiais metais dažnai susiduria su nelauktais įvykiais: žiūri į dangų, o ten vaivorykštės, žaibai, aušrinės. Šiais metais daug aiškiaregysčių. Ežys, spygliais pradūręs Tamsos pasaulį, arba jį nugali, arba išjudina, apverčia juodulio pasaulį, kaip aisbergą. Ežys – tai visiška laisvė, nenusakomumas, įstatymų keitimas, susitikimas su kažkuo tai, ko anksčiau niekada nebuvo. 

 

Ežio metais sąlygų nesilaikoma, viskas vyksta nenumatytai ir ne taip, kaip buvo planuota. Tie, kurie sugalvojo perversmą, gali tapti aukomis, o tie, kurie visai nebuvo akiratyje, iškyla. Tai Uranas, o pasireiškia jis kaip žaibas. Jis į kiekvieno likimą įneša laisvę ir nenusakomumą. Išlaisvina nuo tvirtai veikiančių įstatymų. Šiais metais labai dažnos naujovės, reformos, pasireiškia neformalios sistemos, kartais anarchija, kuri kai kam atrodo labai tvarkinga. 

Spygliuotas ežys nenusakomas, prie jo neprieisi, užsidaro, susisuka į kamuoliuką su visomis paslaptimis. Ežiui paslaptį galima patikėti, jis nieko neparduos. Jis mėgsta durti, eksperimentuoja pats su savimi ir su kitais, gali „išplauti“ netikėčiausius įvykius, mėgsta šokiruoti visuomenę. Jis nenusakomas, staigus, besikeičiantis, pareigingas, drąsus ir atkaklus. Gaudo peles ir naikina nešvarą. Ežys – kovotojas prieš blogį. Nors smulkus, bet grobuonis, duriantis ir aštriau nei kiti mato neteisingumą. Jis nebijo kelti į paviršių neteisybės, nors ir pats nukentės. Ežys užsispyręs, turi aiškiaregystės dovaną, nors kartais nusišneka. Jo ypatybė durti, bet tai ne Kupranugaris. Kupranugaris duria išjuokdamas, o Ežys duria įsigilindamas, jam reikia visur įlysti, išsiaiškinti viską iki smulkmenų, pagauti viską, kas ne vietoje guli. Gali prisikabinti prie smulkmenų ir išgyvendinti neteisingumą smulkmenose. Kažkuo panašus Mergelės zodiako charakteristiką, tik Mergelė neturi aktyvumo ir drąsos. Kažkokia „ugninė Mergelė“ su Uranu, tik Ežys uranistas, o Mergelė biurokratas, kuri kabinasi į sąlygiškumus. Ežiui sąlygiškumų nereikia, jis laisvas, bet tai nekliudo būti smulkmenišku ir irzliu. Irzlumas jaučiamas, kada nori išpešti informaciją. Labai nepatenkintas, kai pats praduriamas, tuoj pat susisuka į kamuoliuką, pasiruošęs žodžių kovai, skirtingai nei bailė Mergelė. Kovoja su stipresniu priešu, nesigailėdamas savęs. Kaip taisyklė visada atkreipia dėmesį į šešėlinę pusę, jis mato tai, ko nemato kiti ir visada apie žmogų sprendžia pagal jo darbus. 

Ežys turi smulkų snukutį, smulkius veido bruožus, styrančius plaukus. Įžeisdami ar darydami blogį Ežiui, Bebrui ar Varnai jokiais gyvenimo įsikūnijimais neišsipirksite, „nes jie pasiskųs į Dangaus Raštinę“. Ežiai viską labai gerai atsimena, turi gerą atmintį. Kartais blogį ilgai atsimena. Jo nuomone, kiekvienam turi būti atseikėta pagal nuopelnus. 

Dangaus ašigalį rodo Poliarinė žvaigždė, o 20.000 metų atgal jį rodė Lyros žvaigždynas, kuris anksčiau vadinosi Ežio žvaigždynu. Kas tai yra Dangaus ašigalis? Tai žemės ašies laikytojas, pagrindas. Po daugelio tūkstančių metų Dangaus ašigalį vėl rodys Ežio žvaigždynas. Būtent Ežys visada siekia pagrindų. Nors jis atrodo nevaldomas, nesusikaupiantis, tai tik iš išvaizdos. Visumoje jis rimtas, iki smulkmenų tyrinėjantis, gyvenime jis netikėtas ir neapsakomas. Mėgsta draugus, bet ir juos dėl smulkmenų bado. Jis bendravime labai sudėtingas. Visada pilnas informacijos, nes turi gera atmintis, ypatingai matoma. Mūsų Naminukai su nenusakomais charakteriais labai panašūs į Ežius. Juos anksčiau ir vaizduodavo panašius į Ežį. Spygliuotas, pasišiaušęs, su didele galva, smulkiu snukučiu ir smailia nosele. Jis pastovus ir ištikimas. 

Antitotemas – nesusigaudymas santykiuose, kontaktuose, be aštrių spyglių, aštrių sprendimų, meilės laisvei. Tai Beždžionė, piktybiška, užsimaskavusi, amžinai įžūli, daro kiaulystes, ardo nusistovėjusią sistemą, bailė, su įgimtais instinktais. Išsiblaškiusi, niekam ir niekada nepaklusta, bailus ir piktas sutvėrimas. Ji griauna ir ardo tada, kai jaučia, kad bus nenubausta. 

1954 metais viskas judėjo: Ramiajame vandenyne didžiulis atominis sprogimas. Pradėjo arti Kazahstano platumas,  tai buvo didžiulės erdvės perstatymas, o po 32  plėšinių ardymo metų Černobylio katastrofa. Jekaterinos II organizuotas perversmas Rusijoje, ji atėjo į sostą, į kurį neturėjo jokios teisės. Tais pačiais metais nužudytas Robespjeras, kuris iki tol įvedinėjo savo įstatymus Prancūzijoje. Jis tapo savo paties išleistų įstatymų auka. 1314 metais buvo sunaikinti tamplieriai. Tai buvo labai galingas ordinas ir jam buvo pavaldi beveik visa Europa. Po to jie išėjo į pogrindį. Tai buvo satanistinė organizacija, kuri per Velykas aukodavo kūdikius, gerdavo žmonių kraują. Tai buvo ritualinė kanibalizmo forma ir visa tai buvo pagal įstatymą. 1410 metais Griunvaldo mūšis su netikėtu posūkiu.

Kalbiek Žemaitiškā!

BŪK ŽEMAITIS IR SKIRK:

2% Pajamų mokesčio

Draugijos veiklai paremti

Kodas: 300539100

Iš kart dėkojam! 

Renginių Kalendorius

Turite Klausimų?

Skaitliukas

Svetainėje lankosi 28 svečiai ir nėra prisijungusių narių