EŽIO metai

Pagal senouji ARIJU kalėnduorio 2018 metaas  kuova 21d saulee patekiejos prasėdies Naujėjee EŽĖ metaa…..Metū spalva —balta.
1922; 1954; 1986; 2018 

Antrosios ciklo pusės pradžia. Skaičius 17 siejasi su Vandeniu. Tai Chvarnos, gerovės, nenusakomi, netikėti, laisvės metai. Chvarna – išsivadavimo iš vergovės simbolis, išėjimas iš uždaro rato. Šiais metais gali pilnutinai viskas apsiversti. Žmonės šiais metais dažnai susiduria su nelauktais įvykiais: žiūri į dangų, o ten vaivorykštės, žaibai, aušrinės. Šiais metais daug aiškiaregysčių. Ežys, spygliais pradūręs Tamsos pasaulį, arba jį nugali, arba išjudina, apverčia juodulio pasaulį, kaip aisbergą. Ežys – tai visiška laisvė, nenusakomumas, įstatymų keitimas, susitikimas su kažkuo tai, ko anksčiau niekada nebuvo. 

Ežio metais sąlygų nesilaikoma, viskas vyksta nenumatytai ir ne taip, kaip buvo planuota. Tie, kurie sugalvojo perversmą, gali tapti aukomis, o tie, kurie visai nebuvo akiratyje, iškyla. Tai Uranas, o pasireiškia jis kaip žaibas. Jis į kiekvieno likimą įneša laisvę ir nenusakomumą. Išlaisvina nuo tvirtai veikiančių įstatymų. Šiais metais labai dažnos naujovės, reformos, pasireiškia neformalios sistemos, kartais anarchija, kuri kai kam atrodo labai tvarkinga. 

Spygliuotas ežys nenusakomas, prie jo neprieisi, užsidaro, susisuka į kamuoliuką su visomis paslaptimis. Ežiui paslaptį galima patikėti, jis nieko neparduos. Jis mėgsta durti, eksperimentuoja pats su savimi ir su kitais, gali „išplauti“ netikėčiausius įvykius, mėgsta šokiruoti visuomenę. Jis nenusakomas, staigus, besikeičiantis, pareigingas, drąsus ir atkaklus. Gaudo peles ir naikina nešvarą. Ežys – kovotojas prieš blogį. Nors smulkus, bet grobuonis, duriantis ir aštriau nei kiti mato neteisingumą. Jis nebijo kelti į paviršių neteisybės, nors ir pats nukentės. Ežys užsispyręs, turi aiškiaregystės dovaną, nors kartais nusišneka. Jo ypatybė durti, bet tai ne Kupranugaris. Kupranugaris duria išjuokdamas, o Ežys duria įsigilindamas, jam reikia visur įlysti, išsiaiškinti viską iki smulkmenų, pagauti viską, kas ne vietoje guli. Gali prisikabinti prie smulkmenų ir išgyvendinti neteisingumą smulkmenose. Kažkuo panašus Mergelės zodiako charakteristiką, tik Mergelė neturi aktyvumo ir drąsos. Kažkokia „ugninė Mergelė“ su Uranu, tik Ežys uranistas, o Mergelė biurokratas, kuri kabinasi į sąlygiškumus. Ežiui sąlygiškumų nereikia, jis laisvas, bet tai nekliudo būti smulkmenišku ir irzliu. Irzlumas jaučiamas, kada nori išpešti informaciją. Labai nepatenkintas, kai pats praduriamas, tuoj pat susisuka į kamuoliuką, pasiruošęs žodžių kovai, skirtingai nei bailė Mergelė. Kovoja su stipresniu priešu, nesigailėdamas savęs. Kaip taisyklė visada atkreipia dėmesį į šešėlinę pusę, jis mato tai, ko nemato kiti ir visada apie žmogų sprendžia pagal jo darbus. 

Ežys turi smulkų snukutį, smulkius veido bruožus, styrančius plaukus. Įžeisdami ar darydami blogį Ežiui, Bebrui ar Varnai jokiais gyvenimo įsikūnijimais neišsipirksite, „nes jie pasiskųs į Dangaus Raštinę“. Ežiai viską labai gerai atsimena, turi gerą atmintį. Kartais blogį ilgai atsimena. Jo nuomone, kiekvienam turi būti atseikėta pagal nuopelnus. 

6 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Palangos žemaičių draugija

Parama

Kodas: 300539100 
Prašo paaukoti 2% pajamų
mokesčio draugijos veiklai paremti
Iš kart dėkojam!

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių events.